High Quality Block Meerschaum Pipe
Connection Type :Push & Pull and Silver Ring
Acrylic Stem
| Size | mm / Inch (You can ask admin@meerschaumonline.com) |
| Bowl Height | 45,14 mm -5,708 inch |
| Length | 145 mm -5,708 inch |
| Chamber Diameter | 20 mm - 0,0,784 inch |
| Chamber Depth | 34 mm - 1,338 inch |
| Bowl Width | 52 mm - 2,047 inch |
| Box - Case | Normal Box Gift |
Meerschaum Online
| Meerschaum | |
| Finish | Carved |
| Length | mm-Inc |
| Height | mm-Inc |
| Width | mm-Inc |
| Chamber diameter: | mm-Inc |
| Chamber depth | mm-Inc |
| Stem | |
| Filter | Non |
| Stem Material | Acrylic |
| Ring Stem | Non Ring |
High Quality Block Meerschaum Pipe
- Brand: PipoogLe SpeciaL
- Product Code: MO00102
- Availability: 1
- $250.00
-
$159.00
Available Options
Tags: High Quality Block Meerschaum Pipe
Viewed
Handmade Meerschaum Cigarette Holder
Item is Shipped in 1 Business Day After The Receiv..
$55.00 $59.00










