Block Meerschaum Rustic Poker Pipe
Connection Type :Drill & Connect
| Size | mm / Inch (You can ask admin@meerschaumonline.com) |
| Bowl Height | 60,9 mm - 2,39 inch |
| Length | 166 mm - 6,5 inch |
| Chamber Diameter | 20 mm - 0,78 inch |
| Chamber Depth | 46,3 mm - 1,82 inch |
| Bowl Width | 40,63 mm -1,59 inch |
| Box - Case | Normal Box |
| Meerschaum | |
| Finish | Carved |
| Length | mm-Inc |
| Height | mm-Inc |
| Width | mm-Inc |
| Chamber diameter: | mm-Inc |
| Chamber depth | mm-Inc |
| Box | |
| Box Type | Normal Blue or Red Box If you want a special fitted case. You need choise on product page. |
| Stem | |
| Filter | Non |
| Stem Material | Acrylic |
| Ring Stem | Non |
Block Meerschaum Rustic Poker Pipe
- Brand: PipoogLe SpeciaL
- Product Code: MO0002
- Availability: 1
- $200.00
-
$135.00
Available Options
Tags: Block Meerschaum Rustic Poker Pipe





