Handmade Block Meerschaum Pipe
Connection Type :Drill & Connect
| Size | mm / Inch (You can ask admin@meerschaumonline.com) |
| Bowl Height | 44,86 mm - 1,764 inch |
| Length | 160 mm - 6,2 inch |
| Chamber Diameter | 19,22 mm - 0,756 inch |
| Chamber Depth | 35,72 mm - 1,407 inch |
| Bowl Width | 37,02 mm - 1,457 inch |
| Box - Case | Normal Box |
| Meerschaum | |
| Finish | Carved |
| Length | mm-Inc |
| Height | mm-Inc |
| Width | mm-Inc |
| Chamber diameter: | mm-Inc |
| Chamber depth | mm-Inc |
| Box | |
| Box Type | Normal Blue or Red Box If you want a special fitted case. You need choise on product page. |
| Stem | |
| Filter | Non |
| Stem Material | Acrylic |
| Ring Stem | Non |
Handmade Block Meerschaum Pipe
- Brand: PipoogLe SpeciaL
- Product Code: MO0003
- Availability: 1
- $150.00
-
$95.00
Available Options
Tags: Handmade Block Meerschaum Pipe




